Скарбничка керівника гуртка
Гурток « Маленькі танцюристи» ( гурток тимчасово не працює)
Керівник гуртка- Морозов Евген Юрійович.
Останнім часом мистецтво танцю посіло чільне місце в системі художньої освіти дошкільнят. Навчати свою доньку або сина у хореографічній студії нині модно і престижно.
Уроки танцю суттєво впливають на формування індивідуальності дитини, спричинюють її глибокі внутрішні зміни. Щоб найповніше застосувати різноманітні розвивальні можливості хореографічного заняття, слід пам’ятати, що уроки танцю, це передусім, уроки мистецтва, яке є могутнім чинником становлення емоційно-особистісного життя людини. На жаль, чимало дорослих вважають танець лише своєрідною гімнастикою. Між тим, виховання емоційності, духовності – найважливіший аспект хореографічних занять.
Існує думка:чим раніше розпочати формування фізичних умінь, потрібних для мистецтва хореографії, тим більшого успіху буде досягнуто.
Чимало викладачів, зважаючи на таку ідею, заради творчої самореалізації або високої оцінки збоку керівництва та батьків ставлять за мету створення танців для показових виступів.Вихованці для таких спеціалістів є лише своєрідним матеріалом (як фарби для художників),а уроки цих педагогів передбачають вивчення складних для малят рухів і отримання дітьми фізичного та нервового навантаження.Чи отримує дитина задоволення від таких занять? Чи покращується її здоров’я, чи розвиваються творчі здібності у той час, коли її змушують виконувати непосильні завдання?. Звісно ж, ні. Адже здоров’я дитини залежить від фізичного та емоційного комфорту.
Тому не варто добиватися швидкого зовнішнього результату за будь-яку ціну. Пам’ятаймо: головне – не нашкодити здоров’ю дитині.
Поради батькам:
НЕ ОБМЕЖУЙТЕ розвиток дитини надто ранньою хореографічною спеціалізацією. Коли дитині 3-5 років, ви не можете передбачити, чи схоче вона стати артистом балету.
НЕ ОЧІЙКУЙТЕ від занять хореографією швидкого зовнішнього результату. Правильно оцінюйте психофізіологічні можливості дитини. Наслідком занять має бути поступовий розвиток її здібностей.
НЕ СМИКАЙТЕ дитину під час занять, якщо вам здається, що вона порушує дисципліну або неточно повторює рухи за педагогом. Поважайте її творчість, не руйнуйте радісну, безпечну атмосферу заняття.
НЕ ВВАЖАЙТЕ свого малюка «жахливою дитиною». Ваша донька або син – це маленьке диво.
- Нематеріальна культурна спадщина
- Творче об’єднання «Прибужжя»
- Акція «Від громади до громади»
- Казки мого дитинства
Шість причин записати дитину на хореографію
У дитинстві організм активно розвивається, тому дуже важливо підібрати правильне фізичне навантаження, аби не лише підтримати стан здоров’я, а й покращити його. Саме хореографія сприяє всебічному розвитку дитини. Шість основних причин записати дитину на танці — далі у статті.
1. Користь для здоров’я
Хореографія — це найкраща альтернатива спорту. Діти, які займаються танцями, завжди виділяються серед однолітків: голова піднята, плечі розгорнені, спина рівна, постава і хода — ідеальні. Крім того, танці забезпечують правильне навантаження на серце, судини і суглоби, а також допомагають навчитися володіти власним тілом.
2. Розвиток почуття ритму і музичності
Систематичні заняття покращують музичний слух і розвивають уміння відчувати метроритм. Танцюючи, дитина вчиться слухати музику, розуміти її, передавати свої почуття, імпровізувати.
3. Розвиток пам’яті й інтелекту
Діти, які регулярно відвідують танцювальні гуртки, заучують рухи, кроки, зв’язки й комбінації. Відповідно тренують пам’ять, удосконалюють уміння орієнтуватися в просторі і часі. А також під час занять формується витримка, наполегливість, самостійність, активність, ініціативність.
4. Спілкування
Відвідуючи хореографічні гуртки, діти отримують нові знайомства і можливості для спілкування. Танцюючи, їм простіше знайти спільну мову, адже їх зближує гарна музика, атмосфера, веселощі і сам педагог. Крім того, навіть якщо дитина сором’язлива, танці знімуть усі бар’єри й допоможуть стати комунікабельнішою і розкутішою.
5. Формування особистісних якостей
Танці сприяють формуванню організованості, працьовитості, цілеспрямованості, терпіння, зібраності, волі до перемоги, умінням концентруватися, запам’ятовувати, долати труднощі, відчувати партнера, працювати в команді.
6. Концертна діяльність і можливість подорожувати
Уже через декілька років занять у колективі, діти беруть активну участь у концертній діяльності, зокрема фестивалях і конкурсах, як у своєму місті, так і за його межами. Це мотивує й надалі розвивати свої танцювальні вміння і підкорювати нові горизонти.